در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 7 بهمن 1399
 • برگزاری وبینار تخصصی آموزشی و پیشگیری از ایدز به مناسبت روز جهانی ایدز به میزبانی آموزشکده فنی دختران آمل

  از سال ۱۹۸۸ اول دسامبر (برابر ۱۰ آذر) روز جهانی ایدز نامگذاری شده است و هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می‌شود. هدف عمده از این کار این است که به عموم مردم یادآوری شود که HIV از بین نرفته‌است و هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود. در روز جهانی ایدز مردم لباس‌های شان را به روبان قرمز مزین می‌کنند تا توجه و مراقبت در برابر HIV و ایدز را متذکر شده و به دیگران یادآور شوند که تعهد و پایبندی و حمایت آنها مورد نیاز است.
  به همین مناسبت وبیناری تخصصی آموزشی و پیشگیری از ایدز به میزبانی آموزشکده فنی دختران آمل برگزار شد .
  به گزارش روابط عمومی آموزشکده فنی دختران آمل،در ابتدای وبینار دکتر مریم عابدی رئیس آموزشکده فنی دختران آمل ضمن خیر مقدم به همه شرکت کنندگان ،با اشاره  به اهمیت این بیماری و آموزش و پیشگیری از ایدزگفت : با اطلاع رسانی به موقع، پیشگیری و تشخیص زود هنگام و در نهایت مراجعه و پیگیری، درمان و اقدام های حمایتی از بیماران، می توان تا حد زیادی از بروز موارد جدید بیماری پیشگیری کرد.

  وی افزود : پیشگیری از هر بیماری بهتر و آسان‌تر از درمان آن است، پس بیایید در زمینه پیشگیری فعال‌تر و پرکارتر از درمان کار کنیم و راه‌های پیشگیری از هر بیماری را یاد بگیریم؛ چه‌بسا انجام این کار ازنظر مالی و روحی به‌صرفه‌تر و بهتر است.

  در ادامه دکتر نجف پور،پزشک درمانگر و مدیر واحد بیماری های واگیردار شهرستان آمل ضمن تشکر از ریاست دانشکده و همچنین مشاور محترم آموزشکده، سرکار خانم متولی در راستای پیگیری و برگزاری وبینار آموزشی ایدز، بیان داشتند: اپیدمی جهانی ایدز و ویروس آن، با توجه به مقیاس و تأثیر ویرانگری که دارد یک مورد اضطراری جهانی و یکی از وحشتناک ترین چالشها را در برابر زندگی و حیثیت انسان و همچنین در برابر برخورداری مؤثر ازحقوق بشر تشکیل می دهد، که رشد اجتماعی و اقتصادی را در سراسر جهان تضعیف می کند و بر تمامی سطوح جامعه ملی، اجتماعی، خانوادگی و فردی تاثیر می گذارد. ایدز تا به حال جان میلیون ها انسان را گرفته است و در سرتاسر جهان هر ساله میلیون ها انسان به ویروس "اچ. آی. وی." آلوده می شوند. تاکنون هیچ راهی برای درمان قطعی آن پیدا نشده است. در ادامه دکتر نجف پور توضیحات کاملی در باره ایدز و اثرات مخرب آن و راههای انتقال و .. ارایه دادند.

  وبینار با حضور گسترده  کارکنان محترم و دانشجویان عزیز دختر و پسر دانشکده ها و آموزشکده های سطح استان مازندران برگزار گردید
  در پایان دکتر نجف پور، صبورانه به همه سوالات دانشجویان در راستای افزایش آگاهیشان پاسخ دادند.

  به امید جهانی عاری از ایدز

  نظرات کاربران

  • #رسانه-مهارت ((پرسمان)) با حضور دکتر زمانی و دکتر حسینی
   #رسانه-مهارت ((پرسمان)) با حضور دکتر زمانی و دکتر حسینی
  • جدول زمانبندی انتحاب واحد ترم 992
   جدول زمانبندی انتحاب واحد ترم 992
  • سومین جشنواره رویش
   سومین جشنواره رویش
  • عدم استفاده از vpn در ایام امتحانات
   عدم استفاده از vpn در ایام امتحانات
  • مکتب حاج قاسم متوقف نخواهد شد
   مکتب حاج قاسم متوقف نخواهد شد